Epizod zatorowości płucnej podczas kuracji antykoncepcyjnej

Kobieta 32 lata po epizodzie zatorowosci płucnej w czasie kuracji antykoncepcyjnej 1 m-c ddimery 4600.zakrzepica nie pochdziła z koncxyn dolnych, postac idiopatyczna jefynie żyła wrotna pow.14 mm.leczenie szpitalne i 2 letnie leczenie Pradaxa 150mg x2.leczona w poradni nadkrzepliwosci wszystkie badania genetyczne wykluczyły trombofilie w kwietniu ostanie badanie na toczeń.proba odstawienia pradaxy w dniu odstawienia ddimery 192 po mc 1180?co dalej?

Lek. Tomasz Budlewski

A czy były badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego? Jeżeli do tej pory wszystkie badania wychodzą negatywnie sadze iż warto jest wykonać badania genetyczne.