Esowate wygięcie kręgosłupa piersiowego

witam,proszę o interpretację: OPIS: Esowate wygięcie kręgosłupa piersiowego, w górnej części lewowypukłe. Na poziomie Th3-Th4 niewielkie tylne uwypuklenie krążka międzykręgowego modeluje worek oponowy i przylega do przedniej powierzchni rdzenia kręgowego. Na poziomie Th7-Th8 niewielkie tylne prawoboczne uwypuklenie krążka międzykręgowego modeluje przypartą do niego przednią powierzchnię rdzenia kręgowego. Pozostałe krążki międzykręgowe objęte badaniem nie wykazują zmian.

Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda lub neurochirurg.
Niepokojące jest modelowanie rdzenia kręgowego.