Flegma i wymioty u dziecka z zespołem Downa i porażeniem mózgowym

Syn niepełnosprawny z zespołem Downa i dziecięcym porażeniem mózgowym ma flegmę i w czasie posiłku wymiotuję za każdym razem, gdy mu podaję. Już sama nie wiem co mam w tym kierunku robić, żeby mu ulżyć. Przyjmuje doustnie oto takie lekarstwa K*** 250 MG dwa razy dziennie, P*** PPH 40MG raz dziennie, P**** 100MG raz dziennie, Z*** 10 MG raz dziennie. Dziękuję za poradę.

Witam!
Flegma, czyli wydzielina z górnych dróg oddechowych może powstawać w przebiegu infekcji górnych dróg oddechowych np. zapalenia zatok czy oskrzeli. Opisane objawy (wymioty) mogą sugerować wiele przyczyn, ale należy uwzględnić głównie przyczyny żołądkowe i przełykowe. Do wymiotów może prowadzić refluks żołądkowo-przełykowy, przepuklina rozworu przełykowego oraz atonia żołądka powodująca opóźnione opróżnianie żołądka. W celu ustalenia dokładnej przyczyny proponuję skonsultować problem z internistą. W tej chwili naprawdę nie można stwierdzić jednoznacznie przyczyny. Pozdrawiam serdecznie!