Fluoryzacja zębów u dzieci w szkole

czy każde dziecko powinno mieć fluorowane zęby w szkole, czy trzeba to wcześniej skonsultować ze stomatologiem (chodzi mi o nadmiar lub niedobór fluoru) jak to sprawdzić?

Jeżeli widzę u dziecka objawy fluorozy zdecydowanie odradzam stosowanie pasty z fluorem. Również w miejscowościach, gdzie poziom fluoru w wodzie jest bardzo wysoki nie powinno się stosować past z fluorem.
Proszę poczytać trochę na ten temat w internecie. Podaje link do jednego z artykułów.
http://dziecisawazne.pl/fluor-pomaga-czy-szkodzi/
Moje dzieci nie fluoryzują zębów i używają na zmianę past z fluorem i bez. Nie widzę u nich zwiększonej podatności na próchnicę. Kontroluję im zęby co 4-6 m-cy. Ponieważ nie znam do końca negatywnych skutków używania fluoru nie nadużywam go. Wolę skontrolować i ewentualnie wyleczyć niewielkie ubytki próchnicowe niż narażać cały organizm na niekorzystne działanie fluoru.
Mam nadzieję, że Pani pomogłem :)

lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl