Fragment niespecyficznej ziarniny zapalnej pokrytej wielowarstwowym nabłonkiem gładkim

Dzień dobry, bardzo proszę o szersze wyjaśnienie rozpoznania zmiany, która została wycięta z przedsionka jamy ustnej mojej 5cio miesięcznej córki. Rozpoznanie brzmi: "Fragment niespecyficznej ziarniny zapalnej pokrytej wielowarstwowym nabłonkiem gładkim" A wyglądało to jak guzek na cienkiej "nóżce" mający 0,6cm średnicy.

Opis jest wystarczający. Ziarnina tworzy się w miejscu podrażnienia i wynika z gojenia. Już jest po, zakończono leczenie.