Gastritis chronica minoris gradus w wyniku badania wycinka z antrum żołądka

Witam, co oznacza Gastritis chronica minoris gradus.HP(-) - miałem pobrane wycinki z antrum żołądka, w którym podczas gastroskopi(już 2) stwierdzomo przewlekłe zapalenie. Podczas pierwszej - 2 lata temu również stwierdzono przewlekłe zapalenie i HelicobacterPylori, jednak ju teraz podobno jest zaleczone. Jak leczyć to Gastritis chronica minoris gradus? Wymagana jest operacja? mam dopiero 20 lat.

Aleksander Ropielewski

Oznacza to przewlekłe zapalenia żołądka niewielkiego stopnia. Operacja nie jest potrzebna. Należy wykluczyć przyczyny chorobowe zaburzenia równowagi kwasowo-śluzówkowej żołądka, unikać niesteroidowych leków przeciwzapalnych i czynników osłabiających barierę śluzówkową żołądka (ostre smażone potrawy, czekolada, słodycze, kawa). Ponadto należy sprawdzić pH soku żołądkowego i poziom gastryny. Leczenie jest głownie zachowawcze i dietetyczne.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski