Gastrittis chronica Metaplasic intestinalis

Witam od póltorej roku się leczę lekarz rodzinny twierdzi te to nerwica ale objaw powracaly i psychiatra powiedzial spróbować zrobić gastroskopię wiec poszlem i lekarz coś znalazl Gastrittis chronica Metaplasic intestinalis Hp(+) tak pisze na wyniku i chcial bym się dowiedzieć jak się z tym postępuje obecnie biorę cztery leki i czy one mi pomogą i czy można się z tego calkowicze wyleczyć i funkcjonować normalnie bo dość mam tych bóli brzucha i lataniem do lazienki (częstym robienia kupę) .

Dobrze, że podjął Pan leczenie somatyczne. Warto jednak także zadbać o psychoterapię. Układ pokarmowy jest jednym z najbardziej "wrażliwych" na stres, napięcie emocjonalne itp, warto zatem nauczyć się sposobów radzenia sobie z trudnościami i lekiem, by objawy nie powracały. Szczególnie, jeśli nerwica została już zdiagnozowana. Może być bowiem tak, że nawet wyleczenie się gastrologiczne nie spowoduje wycofania objawów, inaczej mówiąc: że zaburzenia wynikają zarówno ze schorzenia jak i z nerwicy.