Gastroskopia i kolonoskopia związane z bólami okolic żołądka
We wrześniu miałem robiony zabieg gastro i kolonoskopii związany z bólami okolic żołądka. Wynik badania stan zapalny dwunastnicy i uchyłki esicy. Po zabiegu w dniu następnym zaczął mnie boleć brzuch z lewej strony. Na izbie przyjęć chirurg określił przyczyny gastritis oraz zalecił Controloc. Ból trwa do dzisiaj (ból od lewego dołu biodrowego do żeber, pod palcami twardy wałek, po prawej stronie miękki). Wyniki badań krwi USG bz patolog. Co może być przyczyną bólu? Jakie należy podjąć działania?

MĘŻCZYZNA, 51 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, przede wszystkim należy skontaktować się chirurgiem (konieczne jest badanie lekarskie) i wykonać podstawowe badania, w tym USG, konieczne może się okazać powtórzenie gastroskopii, ew. badanie TK. Przyczyn dolegliwości może być wiele, wykluczyć należy przewlekły stan zapalny, chorobę wrzodową, perforację, chorobę nowotworową.