Gazy, podwyższone napięcie i ulewanie u 6-tygodniowego dziecka a refluks

Witamy, 6tyg synek jest od urodzenia niespokojny. urodzony CC potem żółtaczka (6 dni). czesto placze, prezy sie, ma gazy, widac ze go mocno cisnie w brzuszku. pediatra stwierdzil kolki ale płacze o nieregularnych porach neurolog stwierdzil podwyzszone napiecie (uklada sie na jeden bok, zaciska piastki) zawyczaj odbija, bardzo mocno, je z piersi przez nakładki, czasami sie krztusi (chyba pokarm za szybko leci), ulewa (czesto, nie obficie), przybiera dobrze na wadze czy to moze byc refluks?

jeśli ma asymetrie i wzmożone napięcie to należy dziecko odpowiednio nosić i ćwiczyć wg. zaleceń.
Krztuszenie się mlekiem można uniknąć jeśli pierwsze porcje tryskającego z piersi mleka odciągniemy do butelki i karmić gdy mleko wypływa już spokojnie.