Odbijanie i ulewanie u 4-miesięcznego dziecka

Pomocy!4 mc syn nieumie pic z butelki.Juz niechce karmic piersia!Probowalam kilka butelek,wogole niechcual brac ich do buzi.Jedna z tommy tippy tylko toleruje,ale strasznie mlaska i duzo powietrza wciaga.Meczy go to puzniej,beka po 10 razy.Dodam ze przerywam karmienie kilka razy na idbekiwanie.Zawsze po posilku buczy.Jest marudny!jak podaje mu piersc-nawet jak pije spokojnie i tak buczy i ulewa!W nocy przez to picie ma kolki,wstaje co 1,5 godz i prezy sie,zuca glowka na boki!Wybudza sie!

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety odstawianie dziecka od piersi wymaga cierpliwości i konsekwencji. Jeśli do tej pory dziecko nie piło w ogóle z butelki, nie używało smoczka, a jedynie było karmione bezpośrednio piersią oduczenie dziecka będzie czasochłonne. Jeśli syn nie chce od Pani pić z butelki, niech spróbuje nakarmić dziecko partner lub inna osoba (jeśli jest taka w domu). Dziecko czuje Pani mleko i dlatego domaga się piersi. Trening picia z butelki powinna Pani robić codziennie, gdy dziecko nie jest bardzo głodne ani bardzo zmęczone. Wtedy nauka wychodzi najlepiej. Jeśli syn jest głodny i domaga się jedzenia - nie jest to najlepszy moment na naukę picia z butelki.
Dobrym posunięciem było wypróbowanie różnych butelek. Skoro dziecko toleruje butelkę Tommy Tippy, to właśnie jej powinna Pani używać.