Zapytaj lekarza

7 3 6 , 3 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odbijanie i ulewanie u 4-miesięcznego dziecka

Pomocy!4 mc syn nieumie pic z butelki.Juz niechce karmic piersia!Probowalam kilka butelek,wogole niechcual brac ich do buzi.Jedna z tommy tippy tylko toleruje,ale strasznie mlaska i duzo powietrza wciaga.Meczy go to puzniej,beka po 10 razy.Dodam ze przerywam karmienie kilka razy na idbekiwanie.Zawsze po posilku buczy.Jest marudny!jak podaje mu piersc-nawet jak pije spokojnie i tak buczy i ulewa!W nocy przez to picie ma kolki,wstaje co 1,5 godz i prezy sie,zuca glowka na boki!Wybudza sie!
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Prawidłowe odciąganie pokarmu

Jeśli po urodzeniu dziecka chciałabyś karmić piersią, dobrze jest opanować umiejętność odciągania pokarmu. Czy wiesz, jak to robić? Obejrzyj nasz film i dowiedz się tego.

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Niestety odstawianie dziecka od piersi wymaga cierpliwości i konsekwencji. Jeśli do tej pory dziecko nie piło w ogóle z butelki, nie używało smoczka, a jedynie było karmione bezpośrednio piersią oduczenie dziecka będzie czasochłonne. Jeśli syn nie chce od Pani pić z butelki, niech spróbuje nakarmić dziecko partner lub inna osoba (jeśli jest taka w domu). Dziecko czuje Pani mleko i dlatego domaga się piersi. Trening picia z butelki powinna Pani robić codziennie, gdy dziecko nie jest bardzo głodne ani bardzo zmęczone. Wtedy nauka wychodzi najlepiej. Jeśli syn jest głodny i domaga się jedzenia - nie jest to najlepszy moment na naukę picia z butelki.
Dobrym posunięciem było wypróbowanie różnych butelek. Skoro dziecko toleruje butelkę Tommy Tippy, to właśnie jej powinna Pani używać.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy