Gdzie mogę się udać po pomoc w przypadku depresji?

Witam. Podejrzewam u siebie depresję, oczywiście nie jestem lekarzem i nie mogę tego stwierdzić z pewnością, ale wiele z moich objawów, mojego humoru, moich myśli, wskazują na to. Mam 23 lata (wiem, to dosyć młody wiek) ale nie pamiętam czasów w których byłam szczęśliwa, w których moje myśli były związane z czymś normalnym a nie z szarym smutkiem. Niestety bogata nie jestem, nie stać mnie na wizytę u psychologa. Wiem ze potrzebuje pomocy, uwazam tez ze bardzo... moje pytanie brzmi: czy są w Polsce, najlepiej w województwie Wielkopolskim, spotkania grupowe, charytatywne, dla osób w mojej podobnej sytuacji? Może to głupi wybór, głupie pytanie, ale nie potrafię zwierzyć się rodzinie ani przyjaciółką. A potrzebuje choćby kogoś kto by mnie szczerze wysłuchał i coś poradził.

Dzień dobry.
To ważne, że szuka Pani pomocy. Depresja może się zaczynać w różnym wieku. Na konsultację do psychologa można iść bezpłatnie, w ramach NFZ. Być może będzie większa lub mniejsza kolejka i trzeba będzie poczekać ale warto się zapisać.
Proszę poszukać w swojej miejscowości Poradni Zdrowia Psychicznego.Mogą funkcjonować jako osobne jednostki lub być przy poradniach Podstawowej Opieki Medycznej. Może też Pani zadzwonić do oddziału NFZ po informacje gdzie one funkcjonują.
Powodzenia.
Barbara Tubielewicz