Gdzie można operować żylaki na NFZ?

witam co jest potrzebne i gdzie się zgłosić żeby zoperować żylaki na NFZ.byłem już prywatnie na konsultacji i wiem ze podlegają one operacji ale prywatnie jest to za drogie dla mnie

Lek. Jan Bujok Chirurgia

Witam
Operacyjne leczenie niewydolności żylnej objawiającej się żylakowato poszerzonymi naczyniami można wykonać w prawie każdym oddziale chirurgii ogólnej. Najczęściej stosowaną metodą jest operacja sposobem Babcocka. Operacja polega na przeprowadzeniu przez główny pień naczynia żylnego metalowej sondy, podwiązaniu wszystkich naczyń odchodzących od głównego pnia żyły odpiszczelowej w okolicy opuszki (miejsce ujścia do żył głębokich), następnie usunięciu głównego, niewydolnego naczynia odpowiedzialnego za powstanie żylaków. Nie musi Pan szukać specjalnie oddziału chirurgii naczyniowej, ponieważ oddziały o tym profilu, wyposażone w pracownie hemodynamiczną specjalizują się w leczeniu chorób tętnic. Kwalifikacja do leczenia operacyjnego oraz ustalenie terminu zabiegu odbywa się najczęściej w przyszpitalnej poradni chirurgicznej (jest potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego). Okres hospitalizacji jest różny w różnych ośrodkach i zależny głównie od doświadczeń i przyzwyczajeń lekarzy pracujących w danym oddziale. Najczęściej wynosi 2-3 dni.
Z wyrazami szacunku
Jan Bujok
Chirurg, flebolog, proktolog
Kriocentrum, ul. Wyszyńskiego 103 05-420 Józefów
Tel: +48 22 779 28 21; +48 22 423 01 87; +48 504 171 106