Gdzie można wykonać odbudowę zęba?

Dzień dobry. Jestem po leczeniu kanałowym zęba (prawa dolna szóstka) i została teraz do zrobienia tylko odbudowa zęba. Moje pytanie brzmi czy mogę na taką odbudowę umówić się już na NFZ czy koniecznie muszę umówić się prywatnie w klinice, w której wykonywałem kanałowe. Z góry dziękuję.

Dzień dobry. Każdy przypadek jest indywidualny, ale z reguły leczenie kanałowe to dwa problemy: leczenie kanałów i odbudowa zęba.

Ząb kwalifikowany do leczenia kanałowego kanałowego zazwyczaj ma już duże ubytki tkanek, a do tego jest jeszcze rozwiercany by uzyskać dostęp do kanałów. Nie znam przypadku, ale zwracam uwagę, że rekonstrukcja po kanałówce jest czasami większym wyzwaniem niż samo leczenie kanałowe.