Gdzie szukać przyczyny tego trądziku?

Witam. Opisze swój problem bardzo dokładnie, ponieważ jestem już całkowicie załamana. Mam obecnie 18 lat. Mój problem dotyczy właściwie dwóch rzeczy: trądziku oraz zaburzeń miesiączkowania. Miesiączkować zaczęłam bardzo późno, bo w wieku 16 lat ( byłam z tym nawet u ginekologa, ale tydzień po wizycie dostałam okresu więc lekarz stwierdził, że problem sam się rozwiązał). Problem w tym, że mniej więcej od marca tego roku nie mam miesiączki - czytałam, że wahania miesiączki przez 2 lata od jej wystąpienia są normalne, ale ten okres znacząco się wydłużył. Co do trądziku to nigdy nie miałam idealnej cery, ale nie miałam tez wyprysków - głównie lekkie przebarwienia ( co uważałam za rzecz normalna w okresie dojrzewania). Od sierpnia trądzik znacząco się nasilił, mam pryszcze na całym czole oraz na brodzie i pod nosem i za nic nie mogę się ich pozbyć. Jestem już bezsilna, ciagle płacze, bo wydałam już mase pieniędzy i nic nie pomaga. Okresu dalej nie mam. Bardzo proszę o pomoc albo jakiekolwiek wskazówki, bo czuje, że zaczynam wpadać w nerwicę :(

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

www.lenartowiczclinic.pl