Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gdzie wykonać operację przepukliny roztworu przełykowego?

Panie doktorze, jestem zdecydowany na operację przepukliny roztworu przełykowego. Jest ona niewielka, ale bardzo dokucza pomimo diety i tabletek. W nocy najgorzej. Od 7 miesięcy gorzej. Kompletuję badania i szukam ośrodka - to najgorzej wybrać: Warszawa prof. Tarnawski, prof. Dzielicki szpital Ozimek, te dwa najbardziej. Co pan sądzi. Jeszcze słyszałem prof. Starzewski sosnowiec, szpital Jaworzno, Kraków Kopernika szpital, Siemianowice prof. Lampe. Bardzo, bardzo proszę o pomoc. Najbardziej te dwa pierwsze - co pan sądzi?

MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu

Perspektywy polskiej transplantologii

Polska transplantologia nieustannie się rozwija. Operacje są coraz skuteczniejsze, ponieważ wykorzystywane są nowoczesne technologie. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są perspektywy polskiej transplantologii.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Dzień dobry! Operacja niewielkiej przepukliny rozworu przełykowego nie jest zabiegiem technicznie trudnym, dlatego kierując się wyborem ośrodka, zwróciłbym przede wszystkim uwagę na bliskość miejsca zamieszkania i czas oczekiwania za zabieg. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że pobyt w danym ośrodku to nie tylko sam zabieg, ale też wizyty przed i kontrolne po operacji. W tym wypadku bliskość ośrodka będzie dla Pana dodatkową wygodą. Zarówno prof. Dzielicki, jak i prof. Tarnawski są wybitnymi autorytetami w chirurgii ogólnej, wg publikowanych danych z ich ośrodków wyniki leczenia są bardzo dobre, a powikłania utrzymują się na poziomie poniżej średniego. W związku z tym, iż oba ośrodku są faworyzowane przez Pana, zalecałbym skontaktować się z nimi i ocenić czas oczekiwania na zabieg. Pozdrawiam

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy