Głód po posiłkach przy cukrzycy

Na zadane pytanie uzyskałam odpowiedź nie na temat.Nie chodziło o dietę dla cuk.znam ją i stosuję.XIIub.r.stwerdzono cukrz. t.2 -glukoza 129,ins. 6,6,hem.gl. 7,5.Bad.XIbr.glu. 125,hemgl.6,3 na czczo z żyły.Biorę symglic1mg 0,5ta rano.Przeciętne z 10 dni wyniki bad.gluk.na czczo 108,2 g.po śniad.103,po ob. 138,po kol.152.czy są prawidłowe?Po posiłkach odczuwam głód i ochotę na słodycze.Co mam w takiej sytuacji robić? Jadam co 3 godz.Straciłam na wadze, co robić aby dalej nie chudnąć.
KOBIETA, 69 LAT ponad rok temu

Wpływ cukrzycy na płodność

Cukrzyca to groźna choroba, który wpływa niekorzystnie na funkcjonowanie całego organizmu. A jak choroba ta działa na płodność? Obejrzyj film i sprawdź to.

Przykro mi, ale dieta którą Pani stosuje jest zupełnie nie dopasowana do Pani typu metabolicznego. Jest ona ułożona pod cukrzycę, czyli chorobę, a nie pod pacjenta. Najpierw musimy odpowiedzieć sobie na pytanie jaka jest pani konstytucja organizmu (szybkość procesów utleniania, dominacja układu nerwowego AUN, oraz funkcjonowanie tarczycy i nadnerczy), dopiero potem dopasowujemy dietę. U Pani tego nie zrobiono, dlatego brak efektu. Ja też niestety bez tych odpowiedzi nie udzielę porady, bo byłaby ona taka sama jak poprzednia. Wymaga to najpierw dodatkowych badań, potem konsultacji u dietetyka (dobrego dietetyka). Badanie jakie należy wykonać to Analiza Pierwiastkowa Włosów. To badanie da nam te oczekiwane odpowiedzi i na podstawie tych wyników należy dopiero ułożyć dietę pod pacjenta a dopiero potem pod chorobę. Można też bez analizy, ale to wymaga osobistej konsultacji z dietetykiem który wie o co chodzi w ustawianiu diety metabolicznej. Jeśli będą jeszcze jakieś pytania to proszę śmiało pisać. Pozdrawiam diet. Leszek Kosowski

0

Witam!

Zachęcam do konsultacji z lekarzem i podaje ogólne zasady żywienia dla osób z cukrzycą typu 2.

Jedz 5-6 posiłków dziennie. Jedz mało, ale często. Nie przejadaj się. Posiłki spożywaj o stałych porach i w jednakowych ilościach każdego dnia. Pamiętaj o zjedzeniu ostatniego posiłku krótko przed snem (zapobiegniesz w ten sposób spadkowi cukru we krwi podczas snu).

Zadbaj, aby dieta była bogata w warzywa (2-3 razy dziennie), owoce (1-3 razy dziennie), nabiał (1-3 razy dziennie).
Klika razy w tygodniu spożywaj ryby i chude mięsa.

Ogranicz spożycie produktów szkodliwych dla Twojego zdrowia: tłuszczów nasyconych (smalec, tłuszcze zwierzęce), cukru (słodkie przekąski, dosładzanie, produkty z mąki pszennej), alkoholu, soli. Pij wodę mineralną, herbatę lub kawę bez cukru- unikaj słodzonych napojów, które są źródłem dodatkowych kalorii.
Spożywaj produkty o niskim indeksie glikemicznym. Im wyższa wartość GI, tym szybciej i o większą wartość wzrośnie Twój „cukier” we krwi.

PRODUKTY O NISKIM GI (<55): surowe warzywa i owoce, nasiona słonecznika, pieczywo razowe i pełnoziarniste, kasza gryczana, ryż brązowy, makaron pełnoziarnisty, nabiał. Poziom glukozy we krwi po spożyciu tych produktów wzrasta powoli. Zapobiega to wahaniom „cukru” we krwi.

PRODUKTY O WYSOKIM GI (>55): chipsy, słodycze, cukier, pieczywo pszenne, ryż biały, produkty z mąki pszennej, kukurydza prażona, owoce w syropach, piwo. Produkty te powodują duże wahania „cukru” we krwi i nie są zalecane w diecie. Gotuj al dente, w folii, na parze, grilluj. Unikaj smażenia.

Usuwaj widoczny tłuszcz z mięsa i wędlin.

Pamiętaj, że ruch jest podstawą leczenia. Najlepiej jeśli odbywa się na świeżym powietrzu. Może to być: marsz (np. z kijkami), wolny bieg, jazda na rowerze, pływanie.

Wysiłek fizyczny wymaga dodatkowej porcji złożonych węglowodanów przed, w trakcie i po jego zakończeniu. Zapobiegniesz w ten sposób hipoglikemii (niskiemu stężeniu cukru we krwi).

UWAGA! Noś przy sobie coś słodkiego, na wypadek niedocukrzenia (osłabienie, zawroty głowy, pocenie się, uczucie głodu.

Zapraszam również na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty