Gojenie rany po polipektomii odbytu

3doba po Polipektomii odbytu: krwawienie Witam. Jestem po chirurgicznym wycięciu polipów zewn.odbytu. Szwy są b.ciasne i "ciągna",ból nie-do-opisania.Zmieniając kilka razy dziennie opatrunek zauważam za każdym razem plamę krwi. Czy to normalne? Ponadto ciasne szwy i lęk przed bólem (plus chroniczna skłonność do zaparć) całkowicie uniemożliwiają mi defekacje. Czy mogę stosować czopki, lub lewatywy do czasu wygojenia?

Takie krwawienie po tego typu zabiegu są normalnością i zazwyczaj utrzymują się przez około 1-2 tygodni po operacji systematycznie zmniejszając się i wycofując. Radzę na zaparcia nie stosować żadnych lewatyw ani czopków, gdyż można uszkodzić zeszyte rany. W taki wypadku najlepiej zastosować łagodne środki rozluźniające stolec doustnie takie np. jak: parafina, laktuloza.