Gorączka i wysypka podobna do opsy

Witam mam problem syn 31.10.2014 wrócił z gorączką ze szkoły ,gorączka trwała 3 dni potem wystapiły czerwone plamki które po 2-3 godz znikneły i pojawiły sie małe krostki jak przy ospie krostki/plamki znikają i pojawiają sie w róznych miejscach podobnie ma córka sąsiadki teraz zauważyłam to u mojej córki starszej .Lekarz nie ma pojęcia co to jest syn pije wapno i Clemastin ale to nie daje żadnego rezultatu krostki /plamki swędzą jestem bezradna bo nie wiem jak pomóc dzieciom .

Lek. Tomasz Budlewski

Być może jest to jakiś rodzaj uczulenia, ale tak jak Pani piszę, że leki antyuczuleniowe niestety niezbyt pomagają. Sądzę, że występowanie zmian skórnych należy jednak skonsultować z lekarzem dermatologiem. Obejrzenie zmian powinno pozwolić na skierowanie leczenia na odpowiednie tory. Pozdrawiam