Gorączka po złamaniu kostki bocznej z przemieszczeniem

Witam tydzień temu miałem operację po złamaniu kostki bocznej. Nie było to otwarte złamanie, ale z przemieszczeniem. Zamontowali mi tam jakiegoś gwoździa dość dużego. Do dzisiaj (minął tydzień) mam stany podgorączkowe do 37,4 stopnia C szczególnie wieczorem. Poradzono mi brać paracetamol 3x dziennie i obkładać nogę lodem. Noga nie boli, rana też, ponoć goi się dobrze. Moje pytanie czy takie stany podgorączkowe są normalne? Czy już się przejmować??

W obrebie rany pooperacyjnej,oraz w obrebie złamaniazawsze istnieje stan zapalny -nawet związany z procesem leczniczym. W początkowym okresie stan podgorączkowy możnatraktować jako prawidłowość. W przypadku przedłużającego się takiego stanu radze skonsultowac sie z Ortopeda. Pozdrawiam. Dużo zdrowia i szybkiego powrotu do formy