Górny i dolny łuk aparatu ortodontycznego

Witam. Mam pytanie odnośnie aparatów na zeby. Bylam dziś u ortodonty z zamyslem założenia na górne zeby aparatu (stałego bądź nakladek prostujacych ) Pani powiedziała, ze muszę zarówno zrobić górny jak i dolny luk. Czy TP jest warunek konieczny by robić oby dwa jednoczesnie? Nie mogę zrobić najpierw góry, a potem dołu?

Bez badania bezpośredniego porada jest trudna.Leczenie ortodontyczne jest postępowaniem wieloletnim i stopniowe zakładanie aparatów może mijać się z celem.