Gronkowiec po zabiegu na palucha wrastającego a ciąża

Witam.5 mscy temy miałam zabieg na palucha wrastającego. Zrobiłam na własną rękę wymaz z palca,bo nadal jest czerwony i wydziela się z niego minimalnie ropa z krwią i wyszło: Staphylococcus aureus metycylino-wrażliwy(++).Jestem w 5 tyg.ciąży.Bardzo się martwię.Czy ma to wpływ na dziecko?Nie chcę,żeby coś się stało,a nikt mi nie chce odp.na to pyt.Czy są bezpieczne leki na tego gronkowca?Nieraz jest już lepiej z palcem a później znów gorzej.Martwię się o ciążę.Dziękuję z góry za odpowiedź!

Szanowna Pani!

Kazda infekcja w ciąży powinna być leczona, szczególnie zmiany ropne.Są bezpieczne leki ,które można stosować w ciąży-skoro ma Pani posiew,to zapewne został wykonany antybiogram, czyli powinna Pani dostać leczenie zgodne z nim, oczywiście preparatami dozwolonymi w ciąży.
Jednocześnie proponuję udać się do chirurga i sprawdzić co się dzieje z raną na pacu-nie powinna tak długo ropieć!

Z poważaniem

Katarzyna Lewicka