Gronkowiec w jamie ustnej a operacja stawu biodrowego

Witam. Jakiś czas temu miałam gronkowca grzybicznego w jamie ustnej, 28 mam mieć operację stawu biodrowego i stąd moje pytanie. Czy ta choroba, ( nie wiem czy ją jeszcze mam) ma wpływ na operację? Czekam na nią 3 lata i martwię się że mogą mi ją odłożyć albo co gorsza, nie wykonać. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji warto wykonać badania mające na celu ustalenie czy infekcja została wyleczona. Infekcja w obrębie jamy ustnej może skutkować wystąpieniem zakażenia w obrębie implantu. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który zleci niezbędne badania.