Kto powinien zoperować narośl w jamie ustnej?

Tydzien temu stomatolog wstawil mi implanta kilka dni po pojawila mi sie w jamie ustnej ranula-zabka.Nie boli ,nie rosnie,narosl po stronie lewej.Stomatolog odmowil operacji i usuniecia wysylajac mnie do lekarza chirurga.Lekarz chirurg stomatolog polecil operacje.Pytam kto ma mnie zoperowac???Chirurg stomatolog czy zwykly chirurg.Wykonuje sie to prywatnie czy w przychodni???

Każdy specjalista chirurgii stomatologicznej powinien wykonywać zabiegi wyłuszczenia takiej torbieli. Można to zrobić prywatnie lub w poradni chirurgii stomatologicznej, która ma podpisany kontrakt z NFZ. NFZ refunduje takie zabiegi. Lekarz, który wszczepiał Panu implant nie musi być chirurgiem stomatologicznym i nie musi umieć wyłuszczać takich torbieli.