Koszt usunięcia torbieli nad górną dwójką i trójką

Witam, Wykryto u mnie torbiela nad górną prawą dwójką,trójką i lekko nachodzi na jedynkę.Jaki jest koszt usunięcia torbiela i czy jest to zabieg refundowany.Pozdrawiam,

W poradniach chirurgii stomatologicznej i periodontologii ,które mają podpisane umowy z NFZ istnieje możliwość usunięcia torbieli.Pierwszeństwo mają pacjenci w ostrych innych stanach.Kolejki są zapewne wielomiesięczne.Proszę sprawdzić czas oczekiwania w rejestrze kolejek w NFZ.Prywatnie za zabieg ten można zapłacić od 1 do 2 tys.złotych.Być może trzeba będzie zastosować preparat kościotwórczy.Na NFZ preparatów takich nie stosuje się.

Taka torbiel wymaga wyłuszczenia, a zęby leczenia kanałowego i wykonania resekcji ich wierzchołków. Leczenie kanałowe można wykonać w ramach NFZ. Resekcji wierzchołków korzeni NFZ nie refunduje. Trzeba to zrobić prywatnie. Jest to jeden zabieg, w trakcie którego test wyłuszczana torbiel i resekowane są korzenie zębów. Często wskazane jest uzupełnienie brakującej kości materiałem kościozastępczym, Trzeba się liczyć z kosztami około 2000pln.