Jak wygląda leczenie torbieli zębowej?

Proszę o pomoc w dniu dzisiejszym u dentsty podczas zdjęcia rtg wykryto torbiela zęba 2 i jest martwym zębem jak wygląda leczenie? Czy to ząb do usunìęcia ? Czy leczenie boli ? Ile trwa? I czy należy wziąć zwolnienie po zabiegu? czy warto go trzymać czy wyrwać i implanta wstawić? Kobieta lat 32

W przypadkach mniejszych torbieli można próbować resekcji korzenia (najpierw leczenie kanałowe potem usunięcie torbieli wraz z częścią korzenia).