Jak usunąć zepsuty korzeń zębowy?

Witam, Otóż mam pewien problem z zębem, bowiem jakieś 2 miesiące temu rozpoczęto u mnie leczenie kanałowe zęba, byłem na jednej wizycie na której ząb został zatruty i właściwie tyle. Niestety kilka wydarzeń zadecydowało o tym że wyjechałem za granicę i właściwie kolokwialnie mówiąc olałem problem. Wyszła z niego wata, a dzisiaj zauważyłem że ząb się ledwo trzyma, dosłownie sam wypadł i teraz nie mam zęba lecz jedynie widzę jak by spruchniały korzeń, którego ledwo widać, jakie jest wyjście?

Witam.

Sugeruję jak najszybsze udanie się do stomatologa. Dużo zależy od tego jak ząb będzie wyglądał na zdjęciu rentgenowskim. Być może będzie jeszcze dla niego ratunek, czyli będzie można wdrożyć leczenie kanałowe. Jeśli na zdjęciu okaże się, że korzeń zęba jest zniszczony w bardzo dużym stopniu, to konieczne będzie jego usunięcie w gabinecie stomatologicznym.

pozdrawiam