Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Torbiel pod koroną zębową

Witam, mam ogromny problem, mam na górnych zębach 1 i 2 koronki, ostatnio jedna mi sie ruszała i wypadła, na RTG wyszło ze mam torbiel, wg pani doktor należy jedynkę usunąć i założyć mostek... niby nic innego nie da sie zrobić gdyż korzeń jest za mały? nie wiem czy dobrze zrozumiałam ,mówiła cos ze leczenie kanałowe było nie do końca dobrze zrobione, korzen jest za mały i nie da sie uratować zęba... czy jest to możliwe? Proszę o radę! Dziękuję z góry!!!
KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

Witam serdecznie,
Czasami niestety tak jest, że jeśli ząb jest zniszczony i stan korzenia nie pozwala nam na wykonanie nowej korony, to ząb musi być usunięty. Nie da się tego ocenić bez zdjęcia i badania klinicznego - ale jeśli lekarz tak powiedział, to najprawdopodobniej tak jest.
Warto pamiętać, żeby leczenie kanałowe odbywało się w koferdamie, pod mikroskopem, przez wykwalifikowanego endodontę. Dzięki temu uniknie się podobnych niespodzianek w przyszłości.
Jeśli chodzi o odbudowę zęba w miejscu po usuniętym zębie, to faktycznie można to zrobić za pomocą mostu, ale można też pomyśleć o wstawieniu implantu.

Stomatolog, absolwent Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy