Gruba skorupa na stopie męża

Witam . Mój mąż lat 62 ma kłopot z podeszwami, do tego stopnia ,że nie może chodzić. Na piętach ma jedną bardzo grubą skorupę, która pęka, krwawi i nie chce się goić. Nie choruje na cukrzycę,tarczycę ani zakrzepicę żył.Nie pomogły maści dostępne bez recepty. Lekarz stwierdził grzybicę stóp. Przepisał Flumycon 150 mg kapsułki raz w tygodniu oraz maść Mycosolon dwa razy dziennie. Minął tydzień, od stosowania tych leków, a poprawy nie widać. Co jeszcze można zrobić, żeby stopy nie były suche

Być może Pan ma tzw pękające pięty- polecam zastosować : płyn do dezynfekcji np. octanisept, następnie maść dernilan i założyć skarpety. Jak stan stóp się podleczy to proszę poszukać podologa i wykonać pedicure leczniczy.