Grube paznokcie u 13-latka

witam Panie doktorze,mam taki problem- mój 13 letni syn ma grube 2 paznokcie -paluchy, wyglądają jakby grzybicze ale badanie wyszło ujemne.Syn ma tendencję jakby szurowania nogami i ostatnio na wycieczce tak poobijał palce że wyglądały strasznie-sine, podeszły krwią, wcześniej też te paznokcie były grubsze ale nie tak, jako mniejsze dziecko płytkę paznokciową miał dobrą. czy jest skuteczne leczenie?jeśli tak to jakim preparatem, lub tabletkami?pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Bez obejrzenia zmian trudno określić przyczynę... Proszę zrobić dziecku morfologię, czasem przy anemii włosy, paznokcie, skóra są w gorszej kondycji, też skłaniałbym się za zmianami grzybiczymi... Sugeruje jednak udać się do dermatologa, aby obejrzał te paznokcie.