Gruczoł tarczycowy niepowiększony niejednorodny o ziarnistej strukturze bez wyodrębnionych zmian ogniskowych
Witam, proszę o interpretację mojego badania usg tarczycy. Gruczoł tarczycowy niepowiększony niejednorodny o ziarnistej strukturze bez wyodrębnionych zmian ogniskowych. w PD bez cech wzmożonego przepływu. płat prawy 16x13x52 mm i objętości ok 5,6 ml lewy 15x13x51mm i obj. 5,2. Cieśń nieposzerzona. W okolicy tarczycy nie stwierdza się obecności patologicznie powiększonych węzłów chłonnych. Wynik TSH z kwietnia 0,430 przy normie 0,55-4,78 wynik z kilku dni 0,557 przy normie 0,55-4,78.

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowi zmniejszenie objętości tarczycy, co wynikać może z przebytego bądź aktualnie trwającego zapalenia tarczycy. Wynik powinien jednak zinterpretować lekarz prowadzący, który zna dane kliniczne.