Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gruczoły piersiowe o utkaniu gruczołowym

Witam, proszę o interpretację wyników badań. Dodam,ze mam chbc problemy z hormonami[nigdy nie robilam badań]USG wykonywane było podczas okresu:" W badaniu usg gruczoły piersiowe o utkaniu gruczołowym. W PL godz3(okołobrodawkowo) owalna zmiana ogniskowa o obniżonej wchogeniczności z obecnością drobnych przestrzeni płynowych wlk. 10x10x4mm mogąca odpowiadać ogniskowej dysplazji. wPL godz6 owalna zmiana ogniskowa o niskiej echogeniczności7mm odpowiadająca najpewniej"gestej"przestrzeni płynowej.
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Probiotyki - doustnie czy dopochwowo

W jaki sposób przyjmować probiotyki? Doustnie, a może dopochwowo? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat. O probiotykach mówi prof. Romulad Dębski.

Taki wynik badania USG gruczołów piersiowych nie budzi niepokoju. Zmiany mają ogniskowe podłoże raczej zwyrodnieniowe typu torbielowatego. Decyzję co do dalszego postępowania powinien podjąć lekarz, kierujący na badanie USG. Można w takim wypadku celem działań diagnostyczno-terapeutycznych wykonać biopsję cienkoigłową zmian (opróżnienie torbieli i poddanie zawartości zmian badaniu histopatologicznemu). Ewentualnie rozważyć tylko obserwację czyli kontrolne USG za około 6-12 miesięcy (najlepiej w około 10 dobie cyklu miesięcznego).

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy