Grudki i plamki podczas wzwodu

Witam, od 3 tyg. borykam sie z pewnym problemem. Skóra żołędzi zmieniła kolor i pojawiły się na niej grudki (pod skórą), widoczne szczególnie podczas wzwodu czerwone plamki. Również podczas wzwodu odczuwam lekki ból w żołędzi. Żołądź bez wzwodu jest zaczerwieniona i jakby złuszczona. Podczas oddawania moczu czuję jakby łaskotanie/ból w samej żołędzi. Poszedłem z tematem do dermatologa. Dostałem antybiotyk cipronex + osłonę fluconazole i do tego maść triderm. Po ponad tyg. objawy lekko ustąpiły (dosłownie w 10%). Miałem zrobiony wymaz z cewki i nie wykazało żadnej infekcji bakteryjnej. Co doradzacie?

Witam!
Objawy, które pojawiły się na początku sugerowały jako przyczynę infekcję bakteryjną i infekcję grzybiczą. Zastosowano odpowiednie leczenie. Jeśli objawy nie ustąpiły całkowicie, ale jednocześnie nie wykryto żadnych drobnoustrojów odpowiedzialnych za objawy to można powiedzieć, że ewentualna infekcja prawdopodobnie została wyleczona. W tej sytuacji być może warto zadbać o odpowiednią pielęgnację okolic intymnych (należy stosować odpowiedni kosmetyk o pH odpowiednim dla tych okolic). Nie znam dokładnego wywiadu, ale w przypadku takich infekcji obowiązuje leczenie pacjenta oraz jego partnerki jeśli jest stała (gdyż nawet w przypadku braku objawów z jej strony może ona stanowić rezerwuar do reinfekcji). W przypadku ewidentnego utrzymywania się silnych objawów warto wykonać badanie ogólne moczu i posiew, posiew z wymazu z napletka i cewki oraz skonsultować ponownie problem z dermatologiem. Trudno wskazać obecnie przyczynę utrzymywania objawów. Pozdrawiam serdecznie!