Grupa krwi a ryzyko zachorowania na nowotwór

Mam pytanie odnośnie wpływu grupy krwi na zapadalność na niektóre choroby.Od jakiegoś czasu przejmuję się informacjami przeczytanymi w internecie na temat ryzyka zapadalności na choroby nowotworowe u osób z grupą krwi A (też taką posiadam), zwłaszcza raka żołądka gdzie ryzyko wzrasta nawet o 20%. U mnie w rodzinie do tej pory nikt nie chorował na raka.Czy mogę w jakiś sposób zminimalizować ryzyko zachorowania?Co ma ważniejszy wpływ na zachorowanie, to czy ktoś miał raka w rodzinie czy gr.krwi?

Proszę się takimi informacjami nie sugerować - podane ryzyko jest zawyżone prawie 10x! Najważniejszy jest tryb życia - ponad 50% wpływu na zdrowie zależy od Pani. Genetyka szacowana jest na 20%. Co ciekawe, udział lekarzy to tylko 10% ! Posiadacze grupy A dobrze sobie radzą w życiu, to ok. 1/3 polskiej populacji. Drugie tyle to "O" - oni najłatwiej "łapią" bakterię Helicobacter pylori.