Grupa krwi a ustalenie ojcostwa

Witam, czy z grupy krwi można wykluczyć ojcostwo? Czy jeżeli rodzice mają grupę krwi 0 to dziecko może mieć A? jak wygląda ustalenie ojcostwa z punktu widzenia medycznego?

Michał Springer

Witam, grupa krwi nie może służyć do ustalenia ojcostwa.Zasady dziedziczenia grup krwi są skomplikowane. Do ustalenia ojcostwa służą specjalne badania genetyczne, które mogą udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Pozdrawiam