Grzybica jamy ustnej i przewodu pokarmowego a stosowanie preparatu Daktarin

Witam! Mam pytanie ,mieszkamy na stzłe w cholandii ,zona ma od czerwca problemy z grzybica jamy ustnej a teraz to juz i przewodu pokarmowego badania krwi wykazaly tylko nie dobor witaminy 'D' zona zazywa lekarstwo w postaci zelu o nazwie DAKTARIN oraz od dzisiaj plyn do plukania CHLOORHEXIDINE 0,2% po ktorym spuchł jej jezyk i gardlo oraz zrobilo jej sie bardzo słabo i miala tez zawroty głowy.Te lekarstwa jej zbytnio nie pomagaja juz nie wiemy co mamy robic? prosze niech ktos nam pomoze!

Aleksander Ropielewski

Są to lekarstwa skuteczne jedynie w przypadku miejscowej grzybicy. W tak nasilonej grzybicy należy zastosować leczenie ogólne. Może to być np: mikonazol, nystatyna, lub w przypadku drożdżaków flukonazol, worykonazol. W ciężkich zakażeniach stosuje się amfoterycynę b. Warto jednak ustalić co jest przyczyną osłabienia odporności i infekcji grzybiczej.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski