Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 1 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Grzybica jamy ustnej i przewodu pokarmowego a stosowanie preparatu Daktarin

Witam! Mam pytanie ,mieszkamy na stzłe w cholandii ,zona ma od czerwca problemy z grzybica jamy ustnej a teraz to juz i przewodu pokarmowego badania krwi wykazaly tylko nie dobor witaminy 'D' zona zazywa lekarstwo w postaci zelu o nazwie DAKTARIN oraz od dzisiaj plyn do plukania CHLOORHEXIDINE 0,2% po ktorym spuchł jej jezyk i gardlo oraz zrobilo jej sie bardzo słabo i miala tez zawroty głowy.Te lekarstwa jej zbytnio nie pomagaja juz nie wiemy co mamy robic? prosze niech ktos nam pomoze!
KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu

Przygotowania do badania endoskopowego

Badanie endoskopowe wykonywane jest w celu oceny stanu narządów wewnętrznych. Jak należy przygotować się do takiego badania? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania

Są to lekarstwa skuteczne jedynie w przypadku miejscowej grzybicy. W tak nasilonej grzybicy należy zastosować leczenie ogólne. Może to być np: mikonazol, nystatyna, lub w przypadku drożdżaków flukonazol, worykonazol. W ciężkich zakażeniach stosuje się amfoterycynę b. Warto jednak ustalić co jest przyczyną osłabienia odporności i infekcji grzybiczej.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy