Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Grzybica na palcu

Witam, To pytanie zadaję sobie już od kilku miesięcy : Czy mam na tym palcu grzybicę ? Zdjęcia : 1 http://fotoo.pl/show.php?img=588428_1.jpg.html 2 http://fotoo.pl/show.php?img=588429_2.jpg.html 3 http://fotoo.pl/show.php?img=588430_3.jpg.html Z góry dziękuję za pomoc.
ponad rok temu

Łysienie a krążenie

Przeprowadzone badania wykazały, iż zaburzenia krążenia mogą mieć związek z wystąpieniem łysienia. Dr n. med. Tomasz Wasyłyszyn, specjalista wenerologii i dermatologii, opowiada o tej przypadłości, poruszając także temat choroby Reynoldsa.

Witam serdecznie. W przypadku podejrzenia grzybicy paznokcia konieczne jest wykonanie badania mykologicznego. W tym celu pobiera się właściwą ilość materiału z paznokcia lub spod niego. Następnie po odpowiednim przygotowaniu ogląda się preparat pod mikroskopem i zakłada hodowlę grzyba. W leczeniu stosuje się doustne leki przeciwgrzybiczne. W zależności od leku stosuje się różne schematy terapii – ciągłą, w której lek zażywa się codziennie, pulsową, w której lek zażywany jest codziennie przez tydzień z następową trzytygodniową przerwą, albo schemat, w którym lek stosuje się raz na tydzień. Leczenie grzybicy jest trudne, wymaga dyscypliny i cierpliwości ze strony pacjenta. Niestety ocenia się, że odsetek niepowodzeń leczenia grzybic paznokci sięga aż 25–50%. Tak więc polecam wizytę u dermatologa.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, ze zdjęć nie wynika, że jest to grzybica. Rozstrzygającym jest badanie mykologiczne płytki paznokcia, bez skierowania, koszt około 30 zł. To jednoznacznie rozwieje wątpliwości i przy pozytywnym wyniku da wskazanie do leczenia lekiem doustnym. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy