Grzybica paznokcia i maść

Witam.Około tygodnia wstecz byłam u dermatologa.Pani doktor stwierdziła najprawdopodobniej grzybicę palucha u stopy. Zapisała Myconolak do smarowania raz na tydzień oraz pobrano materiał do badania.Dzisiaj,gdy po raz drugi posmarowałam paznokieć,po jakimś czasie po prostu część była tak krucha,że ją usunęłam.Nie wiem,czy zapisać się na wizytę do Pani doktor,czy czekać ok.dwóch tygodni na wynik?Wizytę miałam zamówić dopiero po Nowym Roku.Nie wiem też,jak smarować paznokieć,skoro części nie mam.

Witam,
zmiany grzybicze mogły spowodować kruchość płytki paznokcia i jej deformację.
Należy nadal smarować lakierem, zgodnie z zaleceniem dermatologa, pozostałą płytkę paznokcia i poczekac do wizyty kontrolnej.

pozdrawiam