Grzybica pochwy a stosowanie żelu Neovaginal

Chciałam zakupić maść Neovaginal. Jednak mało jest opinii na jego temat i nie jestem pewna. Wątpliwości budzi też jego składnik-hydrolizat proteinowy owsa zwyczajnego.Jednak podczas grzybic nie powinno się ogólnie jeść owsa, a co dopiero wprowadzać taką substancję obok pochwy. Owies zawiera też przecież gluten.Czy moje obawy są uzasadnione?Zauważyłam,że jest to bardzo mało znany lek,a chciałam kupić jakiś dobry zel. A jakimś provagom, lacibiosom w żelu nie ufam, za dużo chemii

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wymieniony preparat można stosować przy współistniejącej grzybicy pochwy. Nie powinna mieć Pani zatem powodu do niepokoju.