Grzybica prącia u diabetyka

Witam. Pisze w sprawie swojego chłopaka. Jest on chory na cukrzyce typu1. Oprocz tego mam podejrzenia,że ma grzybice pręcia poniewaz po każdym stosunku musze udac sie do ginekologa bo zaczynam odczuwac dyskomfort w miejscach intymnych( świad, pieczenie, białe, grudkowate upławy). Zauważyłam rownież ze jego głowka penisa i skora wokół niego są zaczerwienione. Do jakiego lekarza powinien sie udać? jak leczyć? czy moze moje objawy sa spowodowane tylko tym,że choruje na cukrzyce? Proszę o pomoc.

Witam! Osoby chorujące na cukrzycę są bardziej narażone na występowanie wszelkie rodzaju zakażeń w związku z czym należy zwracać na nie szczególną uwagę. Pani chłopak powinien udać się do dermatologa-wenerologa, który wdroży odpowiednie postępowanie. Proszę pamiętać że w przypadku zakażeń narządów płciowych konieczne jest leczenie obojga partnerów.