Zaczerwienienie oraz swędzenie pochwy i odbytu a prawdopodobieństwo grzybicy

Witam...nęka mnie problem zaczerwienienia i swędzenia wzgórza łonowego, wejscia do pochwy i odbytu....czy to grzybica?...stosuje canasten1% (Irlandia)...czy tabletki probiotyczne dla kobiet pomaogą?...mój mąż skarzy sie na swedzenie penisa....jak mamy sobie z tym poradzic?...moze jakies domowe sposoby?...
ponad rok temu

Lek. Rafał Gryszkiewicz

To może, ale nie musi być grzybica.
Występowanie objawów także u męża sugeruje zakażenie u obojga.
Przeciwgrzybiczo można zastosować maść z klotrimazolem.
Jest to jednak działanie po omacku. Powinna zgłosić się Pani do lekarza ginekologa lub wenerologa celem konsultacji.