Świąd odbytu i penisa

Witam! Od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie świąd okolic odbytu i penisa a na penisie tak jak by łuszcząca się zaczerwieniona skora mam to już od około miesiąca i bardzo jest to dokuczliwe co to moze byc?, czy jest jakaś maść aby to zniknęło?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, opisywane dolegliwości mogą być charakterystyczne dla grzybicy i najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się do dermatologa. Można jeszcze spróbować leczenia miejscowego maścią z klotrimazolem (bez recepty).