Zapytaj lekarza

1 , 0 3 4 , 1 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Grzybica skóry głowy, twarzy, wypadanie włosów - jakie zrobić badania?

Dzień dobry! Tym razem piszę w imieniu kogoś znajomego. Objawy to: gwałtowne wypadanie włosów, przede wszystkim po kontakcie z wodą, na obszarze, z którego wypadają włosy zaczęły pojawiać się strupki, skóra piecze, jakby szczypie, do tej pory pomagał nieco szampon dercos vichy, ale działa coraz słabiej. Oprócz tego pojawił się z boku głowy całkiem łysy placek skóry. Na twarzy zaczęły pojawiać się łuszczące się czerwone plamki. Jakie badania trzeba wykonać, żeby sprawdzić, czy to jest grzybica, a jeśli tak, to jakiego rodzaju? (Bardzo proszę o podanie właśnie rodzaju badań, bo nie ma możliwości wizyty u dermatologa, a chodzi o zrobienie badań prywatnie). Pozdrawiam serdecznie! M

ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam serdecznie.

Bez badania nie da się odpowiedzieć, jaka jest przyczyna dolegliwości. Zdecydowanie radziłabym zacząć od wizyty u dermatologa. Przyczyną dolegliwości może być grzybica, co jest stwierdzane na podstawie badania lekarskiego oraz mikologicznego. Natomiast przyczyną łysienia może być również choroba układowa.

Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ważne tematy