Gula pod żebrem a wyczuwalna nerka

Witam. Jestem bardzo szczupły. Od kilku miesięcy mam wyczuwalną "gulę" pod prawym żebrem. Wyczuwalna jest tylko w pozycji stojącej lub siedzącej. Przy ucisku chowa się. Nie mam problemów z oddawaniem moczu. Nic mnie nie boli. Badanie moczu oraz morfologia w normie. Czy może to być wyczuwalna nerka? Tak podejrzewa chirurg. Czy wymaga to leczenia?

Witam. Nie wiadomo co się wypukla - po wykonaniu USG może się okazać przykładowo iż jest to ruchoma nerka i być może - nic do zabiegu, warto jednak wiedzieć co to jest.

Dr n. med. Marek Rawski

Szanowna pani - raczej nie - nerka jest dużo niżej. Proponuje zrobić USG.
Pozdrawiam serdecznie, Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg.