Gulka na szyi, infekcja gardła i powiększone węzły chłonne oraz ból pleców

7 miesiecy temu zrobiła mi sie gulka mała na szyii po lewej stronie byłam z nia u lekarza laryng przepisał leki przeciwzaplane ale ona nie zniknela,ostanio miesiac temu mialam infekcje gardła kaszel chrypka antybiotyk pomogł ale gulka dalej jest,około 6 dni temu powiekszyły mi sie wezły chłonne szyii i bola mnie plecy do tego jestem osłabiona wydaje mi sie ze schudłam duzo jem a nie bardzo tyje dodam jeszcze ze około miesiac czasu mecze sie z plesnia w domu wiele razy myłam sciany

WItam,

Wskazane byloby wykonanie badania USG okolicy gdzie sa powiekszone wezly chlonne celem oceny ich moroflogii (wygladu). Poza tym warto oznaczyc morfologie krwi z rozmazem recznym, markery stanu zapalnego - OB, CRP. W przypadku nieprawidlowych wynikow warto poprosic o konsultacje specjaliste hematologa.

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga