Guz liściasty łagodny - czy powinnam pnowinie poddać się zabiegowi?

Dziękuję Pani za odpowiedź, przedstawię poniżej dokładny opis z wyniku histopatologicznego.

Rozpoznanie: tu mammae sin. Zmiana usunięta w całości, ale zaznaczam z wąskim marginesem tkanek prawidłowych. Pani onkolog zalecała udać się do chirurga, by dociąć margines. Jednak nie poszłam, z przyczyn, które opisałam w pierwszym pytaniu (rana jeszcze nie zagoiła się na tyle, by ponownie tam "grzebać", a po drugie - nie będę podważać i wydawać sama poleceń chirurgowi co powinien co nie). Postanowiłam się obserwować i w razie jakiegokolwiek mojego niepokoju wtedy na pewno konsultować z fachowcami. Czy dobrą podjęłam decyzję, czy lepiej byłoby to jednak dociąć?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Tu mammae sin oznacza jedynie guz piersi, a więc nadal niestety nie wiem, jaki jest rodzaj histopatologiczny guza. Jeżeli Pani onkolog uważa, że trzeba byłoby dociąć margines powinna napisać odpowiednią notatkę do chirurga, a nie wysyłać Panią tylko z przekazem słownym, bo faktycznie może być to niezręczna sytuacja dla Pani.
Myślę, że powinna Pani jeszcze raz porozmawiać z onkologiem, zapytać o konieczność takiego postępowania i poprosić o ewentualne pośrednictwo w tej sprawie.

Pozdrawiam serdecznie.