Guz na czubku głowy u 2-letniego dziecka

Proszę o pomoc. Zauważyłam u mojej 2-letniej córki guz na czubku głowy umiejscowiony nieco w prawo od czubka. Na początku myślałam, że mała uderzyła się o coś, ale za jakieś 2 tygodnie pojawił sie drugi, a za tydzień trzeci - te dwa już nieco mniejsze. Wszystkie są twarde, nie przesuwają się, takie jakby narośle na kości czaszki. Skóra nie zmieniona. Od zauważenia 1 guzka minęło 6 tygodni. Dziś byłam u lekarza rodzinnego i pani doktor skierowała mnie na badania, a potem do chirurga dziecięcego. Twierdzi, że to powiększone węzły chłonne. Czy węzły znajdują się tak wysoko na czubku głowy? Proszę o odpowiedź. Dodam, że w lipcu mała złapała kleszcza za uchem, ale został w całości usunięty, był bardzo mały.
KOBIETA, 3 LAT ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Wątpię, że są to węzły chłonne, gdyż takowe nie występują w tym regionie głowy, czyli w okolicy ciemieniowej. Może to jakieś włókniaki, drobne kaszaki, przerosłe mieszki włosowe, może kostniaki trudno mi określić bez bezpośredniego badania. Myślę, że chirurg dziecięcy wyjaśni czym są te zmiany guzkowe.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy