Guz neuroendokrynny u 14-letniego dziecka

Syn miał usunięty wyrostek w badaniu histopatologicznym wykryto guz neuroendokrynny G1 wysokozróznicowany usuniety w całosci.W linii ciecia utkania nowotworowego nie stwierdzono nie dochodził do surowicówki. Za tydzien bedzie miał wykonane badania pet. co to za badanie co moze wykazac jak sie przygotowac .czy mozliwe jest ze jest tam gdzies jeszcze taki guz, czy one bedą sie pojawiac i czy mozliwe jest całkowite wyleczenie z tego nowotworu syn ma 14 lat

Calkowite wyleczenie jest mozliwe, ale nie ma mozliwosci, aby je przewidziec: konieczna bedzie regularna kontrola onkologa i endokrynologa. Oczywiscie nalezy przeprowadzic aktualnie wyjsciowa diagnostyke (j.w.)

Badanie PET ma na celu sprawdzenie, czy w ciele znajdują się jakieś inne ogniska podwyższonego metabolizmu wskazujące na ewentualny rozsiew. To badanie ma pomóc w ustaleniu, czy nowotwór usunięty podczas operacji ograniczał się do tego jednego miejsca.