Wynik badania histopatologicznego 14-letniego syna po usunięciu wyrostka robaczkowego

Syn miał usuniety wyrostek robaczkowy. Badanie Histopatologiczne wynik. Guz neuroendokrynny- wysoko zróznicowany G-1 Nowotwór zlokalizowany w błonie podsluzowej dystalnej częsci wyrostka na długosci ok. 2 cm. Ogniskowo nacieka błonę mięsniową. Nie dochodzi do surowicówki.w srodkowej częsci wyrostka oraz w obrębie lini ciecia utkania nowotworowego nie stwierdzono. W wykonanych barwieniach immunohistochemicznych; chromogranina- odczyn dodatni Ki<2. CO TO OZNACZA SYN MA 14 LAT

Witam,
u Pani syna stwierdzono guz neuroendokrynny, czyli tak zwany GEP-NET zlokalizowany w obrębie wyrostka robaczkowego. Jest to przypadkowe znalezisko, bo rozumiem, że do tej pory nie zgłaszał jakichkolwiek objawów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że został usunięty w całości, zwłaszcza, że jego parametry sugerują zmianę mało aktywną. Jednakże powinien zostać skonsultowany przez onkologa-endokrynologa zajmującego się guzami neuroendokrynnymi i przez niego powinno być ustalone dalsze postępowanie.
Pozdrawiam,