Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik badania histopatologicznego 14-letniego syna po usunięciu wyrostka robaczkowego

Syn miał usuniety wyrostek robaczkowy. Badanie Histopatologiczne wynik. Guz neuroendokrynny- wysoko zróznicowany G-1 Nowotwór zlokalizowany w błonie podsluzowej dystalnej częsci wyrostka na długosci ok. 2 cm. Ogniskowo nacieka błonę mięsniową. Nie dochodzi do surowicówki.w srodkowej częsci wyrostka oraz w obrębie lini ciecia utkania nowotworowego nie stwierdzono. W wykonanych barwieniach immunohistochemicznych; chromogranina- odczyn dodatni Ki<2. CO TO OZNACZA SYN MA 14 LAT
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Rokowania w raku nerki

Rak nerki stanowi kilka procent wszystkich przypadków nowotworów złośliwych. Częściej wykrywany jest u mężczyzn. Co jeszcze warto wiedzieć o tej chorobie? Dowiedz się więcej o rokowaniach w raku nerki.

Witam,
u Pani syna stwierdzono guz neuroendokrynny, czyli tak zwany GEP-NET zlokalizowany w obrębie wyrostka robaczkowego. Jest to przypadkowe znalezisko, bo rozumiem, że do tej pory nie zgłaszał jakichkolwiek objawów. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że został usunięty w całości, zwłaszcza, że jego parametry sugerują zmianę mało aktywną. Jednakże powinien zostać skonsultowany przez onkologa-endokrynologa zajmującego się guzami neuroendokrynnymi i przez niego powinno być ustalone dalsze postępowanie.
Pozdrawiam,

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy