Guz tarczycy i wynik badania cytologicznego

guz tarczycy wielkość 3cmm( -guz się nie powiększa), tsh w normie.Często czuję zmęczenie, pocę się w nocy. Dodatkowo czuję ucisk w gardle . proszę o informację co oznacza badanie cytologiczne: zmiana łagodna typ 2 wg Bethesda w obrębie krwotoczna białkowego pościeliska obok lezących pojedynczo i w grupach oraz w płatach, normotypowych tyreocytów widoczne są również makrofagi. z opis z badania usg:guz intensywnie unaczyniony zwłaszcza na obwodzie , niejednorodny z przestrzeniami płynowymi.

witam, wynik biopsji to zmiana łagodna- grupa 2, zmiana jest spora, więc konieczna jest kontrola obrazowa, ew.kontrolna biopsja w razie potrzeby. można rozważyć usunięcie, ale ewidentnych wskazań pókico nie ma. pozdr