Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Guz w nerce a naparstkowość paznokci

Od półtora roku mam stwierdzona przez 3 dermatologów naparstkowośc paznokci przepisywali mi oni witaminy i odżywki lecz nc nie pomogło paznokcie do tego zaczyły mi się łamać. Wspomnę że wykryto u mnie miesiąc temu guza w nerce. Czy to ma jakiś związek z paznokciami? A jeśli nnie jak to można wylieczyć i czy jest to obwiaw iinej choroby? Z góry dziękuje o odp.
ponad rok temu

Leczenie trądziku różowatego

Trądzik objawia się nie tylko nieestetycznymi krostkami. Może również przybierać postać czerwonych plam. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o trądziku różowatym.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam,
paznokcie naparstkowe najczęściej towarzyszą łuszczycy. Są one również obecne w chorobach tkanki łącznej, sarkoidozie, pęcherzycy. Choroby te rzadko mają związek z nerkami, ale dopiero po ustaleniu charakteru guza nerki będzie można stwierdzić, czy faktycznie nie ma związku.
W kwestii leczenia zmian paznokci należy dostosować się do zaleceń dermatologów. Proces leczenia może być wielomiesięczny.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy